Ponad 5,5 tysiąca zaszczepionych w szpitalu

W dwóch punktach szczepień działających w kościańskim SP ZOZ wykonano do tej pory ogółem 5551 szczepień. W tej liczbie są także osoby zaszczepione w formie mobilnej.

Populacyjny Punkt Szczepień działa w szpitalu od 4 stycznia, a znajduje się przy wejściu na teren szpitala. Z kolei od 27 kwietnia szczepienia realizowane są także w Punkcie Szczepień Powszechnych, który zlokalizowany jest w głębi szpitala, w dawnym bufecie. – Szczepionki, które otrzymaliśmy pozwoliły nam na zaszczepienie w ciągu pięciu pierwszych dni działalności nowego punktu, włącznie z 1 maja, 480 osób – informuje Wojciech Maćkowiak, dyrektor SP ZOZ w Kościanie.

 Zagwarantowane szczepionki pozwalają szpitalowi planować, że w Punkcie Szczepień Powszechnych w pierwszym tygodniu maja zostanie podanych 340 dawek szczepionki. Z kolei w drugim tygodniu maja będzie to 600 dawek. W trzecim i czwartym tygodniu maja plan dostawy szczepień zakłada, że w każdym tygodniu zostanie podanych 540 dawek szczepionki.

 Równocześnie cały czas prowadzone są szczepienia w Populacyjnym Punkcie Szczepień. Obecnie drugą dawką są w nim szczepieni nauczyciele. Także w tym punkcie wykonywanych jest około 500 szczepień tygodniowo.

 Według wstępnych informacji w czerwcu liczba dostępnych dawek zwiększy się. Będzie także możliwość zapisania się na szczepienie przez internet.