Ponad 11 mln zł dla Kościana na trzy inwestycje

Miasto Kościan otrzymało dofinansowanie na trzy duże inwestycje w ramach Funduszu Polski Ład. Wśród nich znalazła się m.in. przebudowa ul. Św. Ducha i Moniuszki.

W nowym roku planowana jest m.in. przebudowa ulicy Św. Ducha.

W ramach drugiego rozdania Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych do powiatu kościańskiego trafi łącznie kwota ponad 63 mln zł, z tego do samego Kościana ponad 11 mln zł.

Inwestycje, które otrzymały w Kościanie dofinansowanie dotyczą remontów dróg, wymiany oświetlenia, a także infrastruktury sportowej. Pierwszy wniosek, który znalazł się na liście dotyczy przebudowy ul. Św. Ducha, ul. Moniuszki oraz ul. Bocznej w Kościanie. Szczególnie więc dwie pierwsze ulice mają znaczenie dla wielu mieszkańców, bo położone są w centrum miasta. Łączna kwota dofinansowania wynosi 4 697 493 zł, co stanowi 95 proc. wartości inwestycji.

Drugie ważne zadanie dotyczy budowy ulicznego oświetlenia energooszczędnego i osiedlowego z systemem monitorowania. Kwota dofinansowania wynosi 1 903 500 zł i z pewnością przyczyni się do tego, że w wielu miejscach ulice i przejścia dla pieszych staną się jaśniejsze i bezpieczniejsze.

Trzecia inwestycja to budowa zadaszonych boisk wielofunkcyjnych z budynkami zaplecza socjalno-szatniowego i infrastrukturą towarzyszącą w Kościanie w wysokości 4 410 000 zł, co stanowi około 90 proc. wartości inwestycji. Chodzi tutaj o budowę krytych kortów tenisowych, które będą mogły być przeznaczone także na inne cele sportowe na terenie przy kościańskim basenie.