Pomogli rodzącej dotrzeć do szpitala

Policjanci z trzech jednostek, w tym z Kościana, pomogli rodzącej kobiecie bezpiecznie dotrzeć do szpitala w Poznaniu. Mimo stresu wszystko zakończyło się dobrze.

W tym przypadku liczyła się każda minuta, dlatego ważne było dobre współdziałanie policjantów i bezpieczne doprowadzenie do specjalistycznego szpitala.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie w poniedziałek otrzymali informację, że drogą ekspresową S5 w kierunku Poznania jedzie samochód osobowy z rodzącą kobietą.  – Skoda była już eskortowana przez kolegów z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Nasz patrol przejął samochód i pomógł bezpiecznie dotrzeć przyszłej mamie do Poznania, gdzie pojazd został przekazany policjantom ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – informuje Radosław Nowak, oficer prasowy z KPPw Kościanie.

Wszystko zakończyło się szczęśliwie. Rodząca kobieta bezpiecznie dotarła do specjalistycznego szpitala w Poznaniu, gdzie pod fachową opieką na świat przyszedł zdrowy maluch.