Pomału otwierają się urzędy

Od najbliższego poniedziałku, 25 maja otwarte dla klientów zostanie Starostwo Powiatowe w Kościanie. Z kolei Urząd Miejski Kościana wznawia z początkiem przyszłego tygodnia obsługę petentów, ale tylko w punkcie obsługi.

Starostwo Powiatowe w Kościanie będzie w pełni otwarte dla klientów zarówno w siedzibie przy al. Kościuszki 22, jak i przy ul. Gostyńskiej 38. Odwiedzający urząd powinni pamiętać o zachowaniu środków ostrożności, czyli zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk przed wejściem do budynku, zachowania bezpiecznego odstępu od siebie. Ponadto w danym biurze może przebywać tylko jeden klient.

Z kolei Urząd Miejski, choć dzieli swą siedzibę ze Starostwem w budynku przy Alejach Kościuszki, zdecydował się od poniedziałku na obsługę wyłącznie w punkcie obsługi przy wejściu do budynku. Oznacza to, że w razie konieczności urzędnik z danego pokoju na piętrach, będzie schodził na parter do petenta. Po wejściu do budynku konieczna będzie dezynfekcja rąk, noszenie maseczki oraz zachowanie bezpiecznego odstępu oraz wchodzenie bez osób towarzyszących. Urząd zachęca jednak do kontaktu telefonicznego oraz elektronicznego.

Dodajmy, że już na początku maja bezpośrednią obsługę klientów wznowiły placówki ZUS oraz Urzędu Skarbowego w Kościanie. W Urzędzie Skarbowym od 8 maja obsługa odbywa się dwa razy w tygodniu: w środy w godz. 9.00-15.00 oraz w piątki w godz. 9.00-13.00. Z kolei kościański Zakład Ubezpieczeń Społecznych, tak jak w całej Polsce, otwarty jest dla klientów już od 4 maja w standardowych godzinach. Wchodzić można pojedynczo, z zachowaniem środków ostrożności.