Półmaraton już za 10 tygodni

W tym roku Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego odbędzie się 8 listopada. Organizatorzy zapowiadają kilka nowości.

polmaratonZ uwagi na wzrastającą z edycji na edycję rangę wydarzenia przygotowania do XI edycji biegowego święta komitet organizacyjny rozpoczął już na kilka miesięcy przed imprezą. Zdecydowano się na kilka zmian, które mają usprawnić, a także jeszcze uatrakcyjnić jej przebieg. I tak godzina rozpoczęcia półmaratonu zostanie przesunięta z 13.00 na 12.00. – Jest to spowodowane szybko zapadającym zmrokiem, który da się odczuć w listopadzie. Przez to ostatnie grupy zawodników na metę wbiegały, kiedy już zaczynało się ściemniać – wyjaśnia Edward Strzmiński, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Zawodnicy będą mogli odebrać pakiet startowy nie tylko przed zawodami w niedzielę, ale również w sobotę, w wyznaczonych godzinach. Na pakiet składać się będzie m.in. numer startowy, baton, napój izotoniczny i woda, koszulka techniczna, która jest tegoroczną nowością, a także reklamy innych biegów oraz bon rabatowy na sprzęt sportowy wybranej firmy.

Poszczególne kategorie, czyli generalna mężczyzn i kobiet, wiekowe, Polaków,  zawodników z tereniu powiatu kościańskiego, pracowników służby zdrowia, osób niepełnosprawnych intelektualnie zostają zachowane. Dodana zostanie jednak jeszcze jedna kategoria – mianowicie zawodników poszczególnych gmin powiatu kościańskiego. Ma to na celu przyciągnięcie jak największej liczby startujących mieszkańców ziemi kościańskiej. Zachętą dla lokalnych biegaczy ma być także zwiększenie ilości nagradzanych miejsc.

Wyróżnionych będzie 12 pierwszych  zawodników w kategorii mężczyzn, a nie – jak do tej pory – 6. Z kolei kobiety będą nagradzane do 8 miejsca – tłumaczy Roman Talikadze, dyrektor biegu.
Trasa pozostaje bez zmian, ulepszone zostanie natomiast jej oznakowanie. Co każdy kilometr stanie wysoki na 2,5 m słupek z flagą. I jeszcze jedną nowością będzie – nie tylko w Kościanie, ale i w Wielkopolsce –  kinesiotaping, czyli plastrowanie mięśni, z którego zawodnicy będą mogli skorzystać przed i po biegu.