Półmaraton już w niedzielę

Przed nami XI Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego oraz biegi towarzyszące. Wystartuje aż 1800 zawodników!

polmaratonCeremonię otwarcia zaplanowano na godz. 11.45 (niedziela, 8.11), natomiast punktualnie w południe rozpocznie się start biegu. W tym samym czasie wystartują zawodnicy półmaratonu, a także liczącego 6,5 km Biegu Coccodrillo dla mniej zaprawionych w bojach biegaczy.

Z powiatu kościańskiego w obu biegach wystąpi ponad 200 osób. Będą oni nagradzani aż do 12 miejsca wśród mężczyzn oraz do 8 wśród kobiet. Ponadto, co jest nowością, wyróżnionych zostanie trzech najlepszych zawodników z każdej gminy powiatu kościańskiego.

Z kolei w sobotnie popołudnie 7.11. odbędzie się Święto Biegania dla dzieci i młodzieży, w którym swój udział zgłosiło blisko 800 zawodników oraz marsz nordic walking. Start i meta będą znajdować się przy Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej.

Podczas półmaratonu nie może oczywiście zabraknąć atrakcji dla kibiców. W strefie kibica przy ul. Wrocławskiej/Nadobrzańskiej odbędzie się pokaz zumby, tańca oraz specjalistycznych ćwiczeń sportowych. Dopingujący zawodników zostaną również zaopatrzeni w gwizdki, kołatki i klaskacze. Po trudach biegu na wszystkich będą czekały darmowe porcje spaghetti przygotowane w ogromnym garze.