Półmaraton coraz bliżej

Jeszcze tylko do 15 października przyjmowane są zapisy na XIV Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego, który w roku odbędzie się 28 października.

 Tegoroczny limit wynosi 1700 zawodników, ale ten pułap tym razem raczej nie zostanie osiągnięty. Wynika to z faktu coraz większej liczby pojawiających się konkurencyjnych imprez, ale także z przesunięcia naszego półmaratonu, który w tym roku odbędzie się tydzień wcześniej ze względu na drugą turę wyborów samorządowych zaplanowanych na pierwszą niedzielę listopada. Równocześnie z półmaratonem 28 października odbędzie się Bieg Coccodrillo na 6,5 km.

Przed niedzielną rywalizacją, tradycyjnie już w sobotę do biegów w różnych kategoriach wiekowych przystąpią dzieci w ramach Święta Biegania z Coccodrillo. Fanów spacerów organizatorzy zapraszają natomiast do wzięcia udziału z marszu Nordic Walking.

Trasa biegu nie zmienia się w stosunku do ubiegłorocznej. Jest atestowana. Jak zaznaczają organizatorzy, w tym roku wygasa atest trasy i możliwe, że w przyszłym roku będzie już inna. Zaletą tej trasy jest to, że odbywa się w mieście, wśród budynków, dzięki czemu zawodnicy są osłonięci od wiatru. Minusem są natomiast zakręty i krótkie odcinki, które sprawiają, że następuje dublowanie się najlepszych zawodników z tymi z końca stawki. Powoduje to, że osiągane czasy czołówki są słabsze w Kościanie w porównaniu z innymi biegami na tym dystansie.

Przypomnijmy, że koszt zapisu na półmaraton wynosi 60 zł, a dla mieszkańców powiatu 40 zł. Każdy zawodnik otrzymuje pakiet startowy, a na mecie medal okolicznościowy. W tym roku przedstawia on wizerunek Kościańskiego Skauta  nawiązującego do 100. rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne, a dodajmy że kościańska impreza ma najwięcej kategorii wśród konkurencyjnych imprez premiujących zawodników ze swojego powiatu.