„Policyjni KREWniacy” w Kościanie

Trzech policjantów z komendy w Kościanie zostało wyróżnionych odznakami Zasłużony Honorowy Dawca Krwi przez Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi „Policyjni KREWniacy” działający przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Odznaczenia otrzymali: asp. Łukasz Szczerbal, pełniący służbę na posterunku policji w Czempiniu na stanowisku dzielnicowego; asp. Marcin Kaźmierczak – dzielnicowy w rewirze dzielnicowych w Kościanie; sierż. sztab. Ziemowit Antowiak  z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Kościanie.

Odznaczeni od wielu lat oddają honorowo krew. Komendant Powiatowy Policji w Kościanie wręczył im odznaki przyznane przez Zarząd Honorowych Dawców Krwi działający przy KWP w Poznaniu.

Dwóch z wyróżnionych funkcjonariuszy oddało po 20 litrów krwi. Ci policjanci otrzymali Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I Stopnia. Trzeci ma na swoim koncie ponad 10 litrów oddanej krwi i odebrał Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III Stopnia.

Dodajmy, że już w najbliższą sobotę, 30 stycznia odbędzie się akcja poboru krwi w Centrum Kultury w Śmiglu, której współorganizatorem jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.