Policjant z Kościana odznaczony za krwiodawstwo

Asp. Witold Jankowski znalazł się w gronie osób odznaczonych przez Ministra Zdrowia odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Policjant jest członkiem policyjnych KREWniaków – Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KWP w Poznaniu.

Policyjny klub KREWniacy liczy 434 członków. Drzwi dla chętnych policjantów, policjantek i pracowników policji są cały czas otwarte.

Pięciu policjantów służących w różnych komendach na terenie naszego województwa  zostało uhonorowanych odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu nadawaną przez Ministra Zdrowia za oddacie przynajmniej 20 litrów krwi. Większość osób z klubu to wieloletni, zasłużeni i odznaczeni krwiodawcy, którzy od lat są związani i zaangażowani w tę szczytną ideę.

Uroczystość wręczenia ministerialnych odznaczeń odbyła się (14 czerwca w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Zastępca dyrektora, dr Roman Klupieć podziękował odznaczonym za ich postawę i regularne uzupełnianie zapasów czerwonego płynu. Przypomniał, że nadal mimo wielu prób, nie udało się wyprodukować krwi. Dlatego tak ważni są honorowi dawcy krwi, bez których nie udałoby się uratować wielu ludzkich istnień.

Asp. Witold Jankowski służy w Komendzie Powiatowej Policji w pionie prewencji. Jest przewodnikiem psa służbowego.

Fot. Archiwum KPP w Kościanie