Policjanci w Kościanie w hołdzie zastrzelonemu koledze [ZDJĘCIA, FILM]

W piątek, w dniu pogrzebu zastrzelonego policjanta na służbie w Raciborzu, w geście solidarności ze zmarłym policjanci w całym kraju oddali mu hołd. Akcja miała miejsce również w Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie.

Punktualnie o godzinie 12.00 przed kościańską komendą włączyły się syreny ustawionych w szeregu policyjnych wozów oraz rozświetliły się koguty. Stojący przy wozach, a także na schodach przy wejściu do komendy policjanci, stali na baczność i salutowali.

Wydarzenie odbyło się przed komendą policji i było widoczne oraz słyszalne dla przechodniów, a także poruszających się samochodów. Był to gest solidarności dla zastrzelonego we wtorek rano na ul. Chełmońskiego w Raciborzu policjanta na służbie – Michała Kędzierskiego.

Dwóch funkcjonariuszy usiłowało zatrzymać mężczyznę, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur i prowadził samochód pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Gdy mundurowi poprosili 40-latka o dokumenty, ten wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku asp. Kędzierskiego. Mimo reanimacji 43-letniego funkcjonariusza nie udało się uratować. Sprawcę ujęto, grozi mu dożywocie.

Pogrzeb policjanta rozpocząć się w piątek w południe od mszy żałobnej w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu. O tej samej porze zawyły policyjne syreny w całym kraju.

Fot. Milena Waldowska