Policja w Nowym Dębcu o bezpieczeństwie [ZDJĘCIA]

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – tak nazwano piknik edukacyjny, który kościańska policja wraz ze strażakami i ratownikami wodnymi przygotowała w niedzielę w Nowym Dębcu. Niestety, pochmurna pogoda trochę pokrzyżowała plany, a na plaży pojawiło się znacznie mniej osób niż tradycyjnie w weekend.

Piknik edukacyjny trwał trzy godziny. Miał on na celu w lekkiej formule zwrócić uwagę na zagrożenia, które mogą nas spotkać podczas beztroskiego wypoczynku nad wodą oraz pokazać jak zachować się w sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu.

We współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Kościanie oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym postanowiliśmy przeprowadzić dzisiejszą akcję. Uznaliśmy, że pomimo tego, że sezon wakacyjny jest w pełni, dochodzi do tylu różnych zdarzeń nad wodą, że o bezpieczeństwie należy cały czas przypominać mówi asp. Mariusz Wojciechowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Podczas pikniku można było zatem zobaczyć używany na co dzień sprzęt policyjny, strażacki, a także ratownictwa wodnego. Sporo radości najmłodszym sprawiła możliwość wejścia do radiowozu policyjnego. Ponadto na dzieci czekał dobrze im już znany sierżant Pyrek, czyli żywa maskotka. Rozdawane były również elementy odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo. Główną atrakcją był natomiast pokaz ratownictwa związany z wyciąganiem topiącej się osoby z wody.

Z kolei o godz. 12.00 rozpoczęło się znakowanie rowerów w wielkopolskim systemie WIBEROO. Niespodziankę przygotował także Ośrodek Sportu i Rekreacji gminy Kościan, który współorganizował wydarzenie. Przeprowadził mianowicie konkurs na najszybszy zjazd na zjeżdżalni. Dodajmy, że w tym roku obiekt ten obchodzi swoje 25-lecie powstania.

Atrakcji i cennych porad była zatem cała moc, szkoda tylko, że pogoda nie dopisała przez co na plaży pojawiło się mało osób.

Fot. Maciej Sibilak