Połamane drzewa, uszkodzone auta i zalane piwnice

Noc z wtorku na środę oraz środowe przedpołudnie 14 października były dla strażaków z jednostek na terenie powiatu kościańskiego bardzo pracowite. Łącznie interweniowali prawie 30 razy, co było efektem silnego wiatru w nocy.

22 interwencje strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie dotyczyły połamanych drzew i gałęzi na prywatnych posesjach oraz na ulicach. Ponadto 5-krotnie wzywano strażaków do wypompowywania wody z piwnic, a do zalań doszło głównie w rejonie ulic Mostowej i Moniuszki w Kościanie.

Pierwsze zgłoszenie pojawiło się tuż po godz. 2.00 w nocy, natomiast najwięcej razy strażacy wyjeżdżali w środę pomiędzy godz. 3.00 a 8.00. Ponadto kilka interwencji dotyczyło jeszcze godzin przedpołudniowych. – Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Ucierpiało natomiast kilka zaparkowanych samochodów, na które spadły gałęzie i konary drzew, ale nie były to poważne uszkodzenia. Doszło do nich m.in. na ulicach Dworcowej i Młyńskiej w Kościanierelacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Nocna nawałnica sporo bałaganu oraz zniszczeń wyrządziła również na terenach miejskich w Kościanie, w tym w Parku Miejskim oraz na Łazienkach.

fot. UM Kościan