Pokonaj piąteczkę dla Oskara

Klub sportowy Speed Feet '16 zaprasza na pokonanie wspólnie 5 km dla Oskara Marciniaka. Wydarzenie w Parku Miejskim w Kościanie zaplanowano na poniedziałek, 4 października.

Oskar Marciniak z Kokorzyna cierpi na ciężką wadę serca jaką jest Anomalia Ebsteina. Szansą dla niego na wyzdrowienie jest operacja w Stanach Zjednoczonych na którą potrzeba aż 1 mln zł. W połowie września na rzecz chłopca w jego rodzinnej wiosce zorganizowano  dwie imprezy: Wrak Race i Festyn charytatywny. Oba wydarzenia pozwoliły uzbierać kwotę ponad 80 tys. zł, ale na koncie zbiórki brakuje jeszcze 80 proc. potrzebnej kwoty. Strona zbiórki: www.siepomaga.pl/serce-oskara

Stąd pomysł na bieg, którego celem jest wsparcie dla Oskara i zaktywizowanie zbiórki. Wystarczy wpłacić cegiełkę za 5 zł i pokonać 5-kilometrową trasę biegiem, marszem lub rowerem. Trasa będzie taka sama jak Parkrunu w Kościanie. Spotkajmy się tam wspólnie!

Dodajmy, że to nie pierwsza taka inicjatywa Speed Feetu. W maju w parku przeprowadzono bieg dla małej Kai walczącej z nowotworem (zobacz:Piątka dla Kai” w kościańskim Parku Miejskim [ZDJĘCIA]).