Pokaz kotów w Kościanie – zapowiedź

W niedzielę, 19 lutego w hali sportowej na Łazienkach odbędzie się wyjątkowa impreza dla miłośników mruczków. Organizatorem wydarzenia jest Poznański Klub Kota Rasowego AmoFeles wraz ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miejskim Kościana.

Pokaz nawiązuje do Światowego Dnia Kota przypadającego 17 lutego. Z tej okazji przez cały luty w wielu miastach kluby felinologiczne organizują pokazy.

Nie inaczej będzie w Kościanie. W trakcie imprezy zaprezentowane zostaną koty rasowe oraz niezwykle utytułowane koty domowe. Organizatorzy spodziewają się takich ras jak puszystych ragdolli, egzotycznych i potężnie zbudowanych maine coonów, słodko wyglądających kotów brytyjskich,  rasy devon rex o pofalowanym futerku, całkiem nagich kanadyjskich sfinksów, kotów bengalskich, a także kotów domowych. Zostaną zaprezentowane zarówno koty dorosłe jak i kociaki. Rasy zostaną omówione przez przedstawiciela organizatora wraz z krótką historią ich powstania.

W pokazie weźmie udział kocia behawiorystka Karolina Telwikas, autorka poradnika pt. „Czy można zrozumieć kota?”, inicjatorka działań edukacyjnych pt. „Pogaduchy o kotach” oraz prowadząca grupę tematyczną w mediach społecznościowych „Zrozumieć Kota – porady behawioralne”. Behawiorystka doradza opiekunom kotów od 2014 roku. Będzie można skorzystać z pomocy ekspertki w przypadku wystąpienia problemów z mruczkami.

Nie zabraknie również niespodzianek. Na najmłodszych czekać będzie kącik do samorealizacji artystycznej oraz stanowisko do malowanie buziek. Ponadto w trakcie imprezy zostanie wybrany „Kot Starosty Kościańskiego” oraz kot publiczności. Wystosowano także zaproszenie do kościańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami do udziału w pokazie. Pokaz odbędzie się pod nadzorem Powiatowego Inspektora Weterynarii.

Impreza jest biletowana, a wstęp to 15 zł (bilet normalny) i 10 zł (ulgowy). Kocie piękności będą dostępne dla publiczności 19 lutego w godz. 10.00-16.00.