Pojawiają się nowe elementy na Placu Wolności

Rzucającą się w oczy nowością w obszarze rewitalizowanego Placu Wolności w Kościanie są nietypowe urządzenia dla dzieci. To tzw. eksperymentarium muzyczne. Trwają także prace na ścieżkach oraz w obszarze roślin.

Ekperymentarium to muzyczny plac zabaw dla dzieci, na którym najmłodsi będą mogli wykonywać eksperymenty z dźwiękiem. Plac składa się z siedmiu urządzeń-instrumentów, do których należą m.in. dzwony rurowe, bębny, tembos, marimba. To na pewno coś zupełnie nowego i bardzo ciekawego dla dzieciaków. Pod urządzeniami znajduje się bezpieczna nawierzchnia piaszczysta.

Ponadto trwają prace na ścieżkach, na których powstaje ostatnia warstwa nawierzchni. Sporo dzieje się także, choć nie jest to już tak widoczne, w kwestii roślinności. Zasiana została łąka kwietna, a wkrótce pojawią się także nasadzenia krzewów. Wśród nich będzie Budleja Dawida zwana motylim krzewem, która dzięki intensywnemu zapachowi przyciąga do siebie motyle.

Okazale prezentują się także zasadzone jesienią drzewa, wśród których są platany i śliwy. – To zdrowe, kilkuletnie drzewa, które zostały posadzone w miejsce starych i schorowanych lip i akacji. Już pojawiają się pączki na śliwach, więc za kilka tygodni pięknie zakwitnąmówi Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana.

Ostateczne zakończenie prac na Placu Wolności przewidziane jest na początek maja.

Fot. Milena Waldowska