Podziękowania zaszczepionym mieszkańcom Kościana

Burmistrz Kościana, Piotr Ruszkiewicz na lutowej sesji Rady Miejskiej podziękował mieszkańcom za to, że powszechnie przystąpili do programu szczepień przeciw covid-19. Dzięki pozyskanym pieniądzom z konkursów, miasto mogło m.in. dofinansować kościański szpital.

Kościan. Szczepienia w szpitalu

Gmina miejska zdobyła łącznie nagrody pieniężne w wysokości 1.350.000 zł w trzech rządowych konkursach dotyczących szczepień: „Najbardziej odporna gmina”, „Rosnąca odporność” oraz „Gmina na medal#SzczepimySię”.

Dzięki tym środkom miasto dofinansuje m.in. samochód bojowy dla OSP Kościan i zakupi samochód służbowy dla Straży Miejskiej. Ponadto na sesji Rady Miejskiej z 10 lutego podjęto uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej powiatowi kościańskiemu w wysokości 200 tys. zł z przeznaczeniem na realizację zadania: „Utworzenie kolejnego stanowiska w Oddziale Intensywnej Terapii w SP ZOZ w Kościanie”. Stanowisko to będzie wyposażone w respirator, kardiomonitor, zestaw lamp infuzyjnych i łóżko intensywnej terapii.

– Bardzo mnie cieszy fakt, że mieszkańcy Kościana powszechnie przystąpili do programu szczepień. Obecnie gmina miejska Kościan znajduje się na 15 miejscu w ogólnopolskim rankingu zaszczepienia we wszystkich gminach w Polsce, których jest łącznie 2477. Brawo dla mieszkańców Kościana za tak wysoki poziom zaszczepienia . Bardzo się cieszę i myślę, że inne gminy powinny brać z Kościana przykład. Osiągnięte miejsce to jest wielki sukces – mówił podczas sesji burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Miasto przypomina o funkcjonujących punktach szczepień w Kościanie:
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Szpitalna 7
NZOZ Gabinety Rehabilitacji Terapia, ul. Gostyńska 54
Poradnia Zdrowia Psychicznego, Pl. Paderewskiego 1a
Sigma-Med Poradnia Kościan, ul Sierakowskiego 37a