Podziękowania dla szpitala za organizację szczepień

Starosta Kościański Henryk Bartoszewski spotkał się z pracownikami kościańskiego szpitala odpowiedzialnymi za organizację i realizację szczepień przeciwko Covid-19 w SP ZOZ w Kościanie.

Spotkanie, podczas którego starosta podziękował pracownikom odbyło się 20 grudnia w Starostwie Powiatowym w Kościanie. Uczestniczyli w nim dyrektor kościańskiego szpitala Wojciech Maćkowiak, pielęgniarka naczelna Jolanta Nowak oraz pracownicy szpitala.

Starosta zwracając się do zebranych zwrócił uwagę na to, że to właśnie w punkcie przyszpitalnym zaszczepiono najwięcej osób z uprawnionej do szczepień populacji powiatu kościańskiego. Życzliwość personelu oraz jakość świadczonych w punkcie usług sprawiły, że gminy powiatu kościańskiego zostały nagrodzone w ministerialnych konkursach „Najbardziej Odporna Gmina” i „Rosnąca Odporność”.

Specjalne podziękowania oraz drobne upominki z rąk starosty odebrali: Jolanta Gierczyńska, Eliza Ptaszyńska, Szymon Ptaszyński, Dorota Wdowicka i Bożena Smudzińska. Starosta postanowił także docenić pracę żołnierza WOT-u – Zbigniewa Majewskiego, który oddelegowany został do kościańskiego punktu szczepień. Niestety ze względu na inne obowiązki nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. Podziękowanie dla niego zostało przekazane na ręce dyrektora szpitala Wojciecha Maćkowiaka.

Wszyscy wyróżnieni dziękując staroście za docenienie ich wysiłku, zgodnie podkreślali, że w organizację i realizację szczepień w kościańskim szpitalu zaangażowanych było wiele osób i każda z nich przyczyniła się do tego, że szczepienia przebiegały i nadal przebiegają sprawnie.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie