Podpisano umowę na remont dachu „jedynki”

Wybrano wykonawcę na przebudowę dachu Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu.

W ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęło pięć ofert z których wybrano propozycję złożoną przez firmę Dach Expert Ewa Ładosz z Wrotnowa.

Zgodnie z podpisaną 24 marca umową, wykonawca zrealizuje inwestycję za kwotę w wysokości ponad 1,4 mln zł. Z tego 90 proc. wartości wynagrodzenia, czyli prawie 1,3 mln zł finansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W pozostałej części ze środków samorządu miejskiego Kościana.  

Zakres zamówienia obejmuje między innymi wymianę części więźby dachowej z impregnacją całej drewnianej konstrukcji, wymianę pokrycia dachu na nowe z angobowanej dachówki karpiówki w ceglanym kolorze układanej w koronkę, ocieplenie stropu, montaż instalacji odgromowej, wymianę rur spustowych, wymianę dachowych opierzeń blacharskich oraz roboty wykończeniowe. Wykonawca przy realizacji wybranych prac będzie się posiłkował podwykonawcami. Czas realizacji zamówienia wynosi 112 dni.