Podpisano umowę na modernizację kościańskiej komendy

14 marca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu została podpisana umowa na modernizację i rozbudowę Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec listopada 2020 r.

W imieniu inwestora umowę podpisał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, natomiast wykonawcę – firmę Dutkowiak Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego – reprezentował Piotr Urbanowski.

Rozbudowa kościańskiej komendy to kolejna inwestycja realizowana w ramach programu modernizacyjnego Policji w Wielkopolsce. Jej wartość to ponad 5 milionów złotych.

Wykonawcą robót będzie firma Dutkowiak Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z siedzibą w Lesznie, z którą dziś (14 marca br.) została podpisana umowa.

Zaplanowane prace budowlane przewidują wykonanie robót związanych z remontem i przebudową istniejącego budynku oraz budową nowego obiektu na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Termin realizacji inwestycji to 27 listopada 2020 roku. Harmonogram prac zaplanowano w taki sposób, by nie zakłócać codziennego funkcjonowania jednostki, w której służy obecnie 138 policjantów oraz pracuje 21 pracowników Policji.