Pod wiaduktem na Gostyńskiej jest już pierwszy asfalt

W poniedziałek, 26 kwietnia na drodze pod wiaduktem kolejowym na ulicy Gostyńskiej położono pierwszą warstwę nawierzchni asfaltowej. Prowadzone są też intensywne prace przy układaniu chodników i malowaniu ścian obiektu.

Kościan. Pod wiaduktem na Gostyńskiej jest już pierwszy asfalt

Prace przy budowie tunelu na ulicy Gostyńskiej nie zwalniają tempa. W zeszłym tygodniu pod wiaduktem i na drogach dojazdowych do obiektu wykonawca układał podbudowę z kruszywa. Wczoraj (26 kwietnia) wylano pierwszą warstwę asfaltu. Kolejnym etapem będzie położenie warstwy wiążącej, a na końcu ścieralnej.

Jednocześnie drogowcy kontynuują prace brukarskie przy układaniu chodników. Miniony tydzień upłynął też pod znakiem intensywnych robót przy malowaniu ścian obiektu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wiadukt zostanie oddany do ruchu w drugim kwartale tego roku. Zanim jednak to się stanie obiekt musi przejść odbiory i uzyskać pozwolenie na użytkowanie. PKP liczy na szybkie załatwienie formalności, ale są to kwestie niezależne od inwestora.

Początkowo termin zakończenia wszystkich prac przewidywano na koniec ubiegłego roku, następnie na wiosnę 2021. Prace przedłużyły ze względu na dodatkowy zakres robót, związany z koniecznością usunięcia kolizji z podziemną infrastrukturą gazową. Wpływ na opóźnienia miał też atak zimy. Poniżej zdjęcia ilustrujące aktualny przebieg prac.

fot. Maciej Sibilak