Pociąg do Mongolii

Podczas kolejnego „Spotkania z podróżnikami”, które tym razem odbędzie się wyjątkowo w niedzielę, usłyszymy opowieść o podróży koleją transsyberyjską do Mongolii.

mongolia(1)Zaprezentuje ją Małgorzata Seńków, zielonogórzanka, która z wielką łatwością odda w swojej opowieści klimat wielu dni podróży pociągiem, poruszania się po stepach i obcowania z czystą przygodą.

Małgosia w podróż wybrała się wraz z dwójką przyjaciół. Podczas miesięcznej wyprawy przebyli łącznie ponad 11 tys. km. Dzięki przesiadkom przerywającym 135 godzin w pociągu na trasie Zielona Góra – Ułan Bator udało się m.in. znaleźć ślady przodków na Białorusi, podróżować autostopem po Syberii, spędzić kilka dni pod namiotem nad Jeziorem Bajkał oraz nawiązać wiele przyjaźni polsko-rosyjskich, wbrew rozwijającemu się konfliktowi na Ukrainie.

Trasa przejechana po bezdrożach Mongolii wyniosła ponad 2 tys. km. Noclegi miały miejsce pod namiotem, w jurtach, a także pod gołym niebem – na pustyni Gobi. Dzięki temu udało się zobaczyć niesamowite krajobrazy oraz poznać kulturę i zmienny klimat Mongolii. Na zakończenie udało się również wziąć udział w poszukiwaniu śladów dinozaurów, z zaskakującym dla wszystkich skutkiem…

Zapraszamy w niedzielę, 13 marca do KOK, godz. 17.00.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty oraz Kościański Ośrodek Kultury
Inicjatywa dofinansowana ze środków Miasta Kościana
Wsparcie: Biuro Podróży WAYS