Pobiegli dla uczczenia pamięci Przemka [ZDJĘCIA]

Około 30 miłośników biegania z grupy biegowej Kościan Team spotkało się w sobotę w Nowym Dębcu, by stamtąd wyruszyć do wspólnego biegu mającego na celu upamiętnienie zmarłego przed trzema laty Przemysława Kaczmarka z Racotu.

Przemysław Kaczmarek był członkiem grupy Kościan Team i sołtysem Racotu. Zmarł w 2019 roku po chorobie nowotworowej.

Przemo był bardzo dobrym człowiekiem, udzielał się w akcjach charytatywnych. Potem, kiedy sam się rozchorował, myśmy mocno go wspierali. Zżyliśmy się w tym czasie szczególnie, sądziliśmy, że wyjdzie z choroby. Stało się jednak inaczej. Nie zapominamy o nim jednak, stwierdziliśmy, że w ten sposób najlepiej go upamiętnimy mówi Arleta Krzyżańska, jedna z biegaczek w Kościan Team.

– Takie spotkania jak dzisiejsze dodatkowo nas integrują. Tym bardziej , że jesteśmy jedną z najbardziej zwartych grup biegowych w Wielkopolsce. Wspieramy się nawzajem i pomagamy innym – dodaje Adam Szczerbal z Kościan Team.

Podczas wydarzenia pojawiła się również żona oraz syn śp. Przemysława Kaczmarka. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego ogniska na terenie jednej z prywatnych posesji w Nowym Dębcu. Stamtąd biegacze ruszyli w drogę. Nie było wyznaczonej długości, każdy miał do pokonania do wyboru 5, 10 lub 15 km zgodnie z tym, na jakim dystansie czuje się najlepiej.

Był to pierwszy taki bieg, ale członkowie Kościan Team zapewniają, że będą kontynuować inicjatywę co roku.

Fot. Karol Schmidt