Po raz kolejny pali się w Przysiece [ZDJĘCIA]

Pożarów na składowisku odpadów w Przysiece Polskiej trudno już się doliczyć. Tym razem pożar wybuchł w niedzielę około godz. 10.00. Strażacy walczą z żywiołem.

Fot. Krystian Hoffmann

Zgłoszenie o pożarze w zakładzie recyklingu firmy Polcopper straż pożarna otrzymała w niedzielę, 27 czerwca, o godzinie 10.00. Płonęły trzy hałdy odpadów. – Strażacy z pierwszych zastępów, które dojechały na miejsce, już z daleka widzieli duży ogień. Dlatego wezwano kolejne jednostki, zarówno PSP jak i OSP. W tej chwili na miejscu pracuje ich łącznie 47. W akcję zaangażowany jest praktycznie cały powiat kościański, plus dodatkowo mamy wsparcie z powiatów leszczyńskiego, poznańskiego i śremskiego informuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Pożar wygląda na jeszcze większy niż ostatni, z 3 czerwca, o którym pisaliśmy w artykule: Wielki pożar na złomowisku w Przysiece [ZDJĘCIA]. Zanosi się na to, że dzisiejsza akcja ponownie może potrwać kilka dni, bo po opanowaniu ognia trzeba będzie przerzucać wszystkie hałdy, by dogasić wszelkie zadrzewia ognia. Dodajmy, że podobnie jak w Boże Ciało, dziś na terenie zakładu przebywał jedynie stróż.

To już czwarty tylko w tym roku pożar w Przysiece Polskiej, a szósty w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W związku z tymi wydarzeniami burmistrz Śmigla na poniedziałek zaplanowała konferencję prasową przed siedzibą firmy Polcopper z udziałem mieszkańców Przysieki Polskiej.

Fot. Bogdan Ludowicz