PiS zachęca do udziału w wyborach

Samorządowcy Ziemi Kościańskiej poprzez hasło "Obroń swoje prawo" namawiają do wzięcia udziału w wyborach do Europarlamentu, które odbędą się 26 maja.

Główne hasła Prawa i Sprawiedliwości na te wybory zaprezentował Stefan Żurkiewicz, szef struktur powiatowych PiS. W konferencji prasowej towarzyszyli mu radni Dorota Słowińska z Rady Powiatu oraz Marcin Betlej z Rady Miejskiej.

To są ważne wybory w całym cyklu wyborczympodkreślił Stefan Żurkiewicz. – Za nami wybory samorządowe, które miały miejsce jesienią, teraz mamy wybory do Europarlamentu, a przed nami wybory do sejmu. Z kolei w przyszłym roku czekają nas wybory prezydenckie. To zatem kluczowe 12 miesięcy, które zdecydują jaka będzie Polska, co się w Polsce będzie działo.

Jak zauważył Stefan Żurkiewicz hasło wyborcze: „Obroń swoje prawo” podsumowuje wszystkie tezy, które były zaprezentowane w dotychczasowych kampaniach i na konwencjach partii.

W związku z tym PiS będzie obstawiać za utrzymaniem polskiej waluty. – Nie oznacza to, że w przyszłości euro nie będzie mogło być wprowadzone, ale  dopiero wówczas, kiedy nasza sytuacja gospodarcza będzie na tyle mocna, że nie spowoduje to zagrożenia budżetom rodzinnymtłumaczy Żurkiewicz. Kolejna kwestia to prawo do decydowania o wychowaniu dzieci, szczególnie w kwestii ich seksualizacji. To rodzice, zgodnie z programem, powinni w pierwszej kolejności decydować o kierunku edukacji swoich pociech pod tym względem.

PiS obiecuje także zachowanie wszystkich dotychczas wprowadzonych programów socjalnych, czyli 500+, wyprawki szkolnej dla dzieci, 13. emerytury i niższego wieku emerytalnego. Wszystkie te programy zmierzają do likwidacji ubóstwa w Polsce. Kolejne hasło to prawo do bezpieczeństwa, czyli stop dla nielegalnej imigracji. Jak tłumaczył Stefan Żurkiewicz imigrantom w ciężkiej sytuacji należy pomagać finansowo, ale w ich dotychczasowych miejscach zamieszkania. Polacy powinni mieć także prawo do kupowania towarów tej samej jakości co w innych krajach Unii. Chodzi o zniesienie różnic jakościowych produktów w tych samych opakowaniach. Listę postulatów kończy zapis o prawie do poszanowania własnych wartości, w tym chrześcijańskich.

– Bruksela wydaje się być daleko, ale to, jakie będą podejmowane tam decyzje, nie jest dla nas obojętne bo te sprawy nas dotycząpodsumowuje Stefan Żurkiewicz. Ponadto obecni na konferencji radni zgodnie przyznali, że Prawo i Sprawiedliwość liczy na dwa mandaty do Parlamentu Europejskiego w Wielkopolsce i na zwycięstwo w starciu z Koalicją Europejską.