Piraci drogowi. Przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km

Do dwóch znacznych przekroczeń prędkości w terenie zabudowanym doszło w ostatnich dniach. Najpierw w Bielewie kierowca volvo jechał z prędkością 107 km/h w terenie zabudowanym, a krótko potem w Jerce kierujący BMW miał na liczniku 123 km/h.

W miniony piątek około godziny 8:50 w miejscowości Bielewo policjanci kościańskiej grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki volvo C30. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Okazało się, że w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechał 107 km/h. Przekroczył zatem dozwoloną prędkość o 57 km/h. W związku z tym policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz nałożyli 10 punktów karnych.

Kolejnego pirata drogowego kościańscy policjanci złapali we wtorek, 13 września. Funkcjonariusze dokonywali pomiarów prędkości pojazdów w Jerce na ul. Śremskiej, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Około godziny 11.00 zauważyli szybko poruszający się pojazd marki BMW. Gdy dokonali pomiaru prędkości policyjny radar wskazał prędkość 123 km/h, czyli o 73 km/h więcej od dopuszczalnej prędkości. Za ten czyn 35-letni mieszkaniec powiatu śremskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Ponadto w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Od 17 września przepisy będą natomiast jeszcze ostrzejsze i zacznie obowiązywać tzw. recydywa oraz podwójne stawki mandatów karnych.