Piłkarskie mistrzynie powiatu

15 października został rozegrany Finał Powiatu Kościańskiego XX Turnieju PZPN „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” dla dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach brały udział zespoły z Racotu, Czempinia, Kościana, Jerki i Czacza.

Zawody odbyły się w Racocie na stadionie piłkarskim. Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach wiekowych U8, U10, U12, osobno dziewczynki i chłopcy.

Największą niespodziankę sprawiły drużyny dziewczynek ze Starych Oborzysk w kategoriach U8 i U12. Dziewczęta wygrały i zarazem awansowały do finału wojewódzkiego. Zwycięska drużyna z Oborzysk U12 składała się z następujących uczennic: Martyna Bidzińska, Gabriela Chudzińska, Amelia Chudzińska, Amelia Drzymała, Zofia Flaczyk, Weronika Klupś, Wiktoria Łukowiak, Gabriela Przybylska, Wanessa Robakowska, Maria Świergiel, Klaudia Pluskota.

Młodsze dziewczynki w kategorii  U8 to: Anna Bidzińska, Martyna Filipiak, Aleksandra Kozica, Nina Piotrowska, Michalina Szwarz, Nadia Sieradzka, Nadia Szała. Opiekunowie to nauczyciele wychowania fizycznego Maciej Sołtysiak, Marin Adamczak, Karol Jankowski.

W sumie finał powiatu zgromadził blisko 150 dzieci. Finały Wojewódzkie odbędą się w okresie 18 marca – 26 kwietnia 2020 roku, a zwycięzcy zmierzą się w Finale Ogólnopolskim, który zakończy się 2 maja 2029 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.