Piknik Zdrowia z Małgorzatą Glinką [ZDJĘCIA]

Moc atrakcji czekała na uczestników pikniku propagującego zdrowy styl życia, który odbył się w minioną sobotę w Śmiglu. Największą niespodzianką było z pewnością pojawienie się utytułowanej siatkarki Małgorzaty Glinki-Mogentale. Podczas imprezy prowadzono także zbiórkę na rzecz Marysi z Brenna.

Początkowo piknik miał odbyć się we wrześniu, ale pogoda zupełnie wówczas nie dopisała, więc przełożono wydarzenie na październik. A odbyło się ono na obiektach śmigielskiego Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji oraz przy Centrum Kultury.

Gościem specjalnym pikniku była siatkarka Małgorzata Glinka-Mogentale, reprezentantka Polski w latach 1996-2014, dwukrotna mistrzyni Europy. Dzieci, ale też dorośli chętnie fotografowali się ze znaną sportsmenką.

Nie zabrakło także elementów sportu i rekreacji, w tym m.in. pokazów jogi, zabawy z hula-hopem, podnoszenia ciężarów i baraszkowania na dmuchańcach przez dzieci. Najmłodsi brali ponadto udział w biegach po parku, a najmniejsze maluchy w wyścigach na rowerkach, które zorganizowało Przedszkole w Śmiglu.

Wynik prowadzonej zbiórki na Marysię zmagającą się z SMA1 wyniósł natomiast 2990,26 zł.

Fot. Karol Schmidt