Piknik z okazji 18-stki Oliwskiego Słoneczka

To już 18 lat od momentu powstania Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko. Z tej okazji w siedzibie stowarzyszenia, czyli w Lubiniu, w niedzielę, 11 września odbędzie się piknik rodzinny pod nazwą „Lubiń da się lubić – Słoneczna 18-stka”. Piknik z okazji 18-stki Oliwskiego Słoneczka

Zanik rozpocznie się piknik, odbędą się dwa znaczące momenty. O godz. 14.00 przy lubińskim stawie zostaną wkopane drzewa Zasłużonych dla Lubinia. Z kolei o 14.30 Stowarzyszenie zaprasza na wspólne zwiedzanie Opactwa Benedyktynów.

O godz. 15.00 w parku przy ul. Mickiewicza rozpocznie się piknik rodzinny.  Z tej okazji odbędą się występy artystyczne – na scenie wystąpią m.in. Wakacyjne Duo i Zespół Tańca Ludowego Lubiniacy. Nie zabraknie również bajkowych postaci z Krainy Bajek, dmuchańców i animacji. Będą również żywe sowy i jastrząb ze Skrzydlatej Ferajny. Na zakończenie imprezy piana party. W czasie trwania pikniku zostanie przygotowane danie na bazie białej parzonej kiełbasy na wielkiej plenerowej patelni.

Piknik jest także zwieńczeniem dwuletniej rewitalizacji stawu. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego udało się odnowić alejki, zasadzić drzewa i krzewy, wyremontować ławki, ustawić tablice edukacyjne i stację meteorologiczną. Staw stał się miejscem rekreacji dla lubiniaków i turystów.