Piknik z Piotrem Reissem

W sobotę 25 czerwca na boisku przy Zespole Szkół nr 3 odbyło się podsumowanie sezonu kościańskiej Piłkarskiej Akademii Reissa. Niespodzianką dla dzieci i rodziców było pojawienie się podczas zabawy imiennika akademii.

reiss_piknikTradycją kościańskiego oddziału szkółki jest coroczny piknik na zakończenie sezonu. To okazja do wspólnego spotkania rodziców i dzieci w luźnej atmosferze. W tym roku mimo ogromnego upału najmłodszych i dorosłych nie opuszczała energia podczas wspólnej zabawy. Były gry nie tylko w piłkę nożną, ale również w dwa ognie, w tenisa stołowego, przeciąganie liny. Nie zabrakło też pieczonych kiełbasek z grilla i innych przekąsek. – Chodzi o wspólną integrację naszych podopiecznych z różnych grup i lokalizacji. Byli wszyscy, poza dziećmi przebywającymi akurat na obozie sportowym – wyjaśnia Maciej Sołtysiak, koordynator akademii w Kościanie.

Prawdziwą niespodzianką dla uczestników pikniku było pojawienie się Piotra Reissa, patrona akademii, legendy poznańskiego Lecha. Pomimo gorąca piłkarz chętnie pozował do zdjęć z najmłodszymi i rozdawał autografy. Wszystkim obecnym uczestnikom akademii wręczył również pamiątkowe medale i drobne upominki. Wyróżniający się zawodnicy otrzymali również piłki.

Piknik zakończyło wspólne oglądanie meczu Polska-Szwajcaria w ramach rozgrywek Euro 2016. Mali piłkarze mieli na sobie biało-czerwone stroje z wyszytymi na koszulkach nazwiskami zawodników z narodowej reprezentacji.