Piknik chillout na Łazienkach [ZDJĘCIA]

Mnóstwo kościaniaków zdecydowało się wziąć udział w imprezie inaugurującej zrewitalizowane Łazienki. Były gry i zabawy, pokazy i sport albo leniwy wypoczynek na kocach i leżakach. Jednym słowem każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Piknik chillout na Łazienkach

Na propozycję samorządu miejskiego Kościana na wspólny czas relaksu w miłym otoczeniu w świąteczną niedzielę odpowiedziało mnóstwo mieszkańców. Może było odrobinę za głośno jak na błogi odpoczynek, ale na pewno nie było nudno.

Poza tym można było aktywnie spędzić czas. Mieszkańcy mieli bowiem możliwość pograć w siatkówkę na boisku piaszczystym, które znajduje się na terenie po rozebranym basenie. Chętni mogli także skorzystać ze zjazdu po linie lub popływać kajakiem po Kanale Obry, bowiem wypożyczenie sprzętu było w tym dniu było bezpłatne.

Najwięcej atrakcji czekało na dzieci, i to zarówno te najmłodsze, jak i trochę starsze. Gry i zabawy sportowe prowadziła Akademia Piłkarska Reissa, a animacje Opieka Kreatywna. Dzieci mogły ponadto skorzystać z malowania twarzy, łowienia rybek czy innych zabaw rekreacyjnych. Nie mogło także zabraknąć dmuchańców, na których dzieciaki ochoczo baraszkowały i skakały. Z dużym zainteresowaniem zarówno starszych, jak i młodszych spotkały się amerykańskie wozy policyjne. Na trawniku pomiędzy górą Ferfeta a stacją SUW stanęły ponadto fiaty 126p.

Nie zabrakło także propozycji kulturalnych, w tym wystawy rzeźb i obrazów, a także fotografii Łazienek sprzed lat pochodzących z archiwum Muzeum Regionalnego. Ciekawą propozycję darmowej wymiany książek przygotowała Biblioteka Miejska.

Dopełnieniem całości byłą uczta kulinarna. Na ognisku można było upiec przyniesione przez siebie kiełbaski. Były także lody, wata cukrowa i kawa. Z kolei Wodociągi Kościańskie częstowały kranówką w różnych smakach. Wszystkie atrakcje tego dnia były bezpłatne.

Fot. Milena Waldowska