Pijany, zatrzymany dwukrotnie tego samego dnia

Dwa razy tego samego dnia nietrzeźwy mieszkaniec powiatu wsiadał za kierownicę swojego samochodu i dwa razy złapała go policja.

Fot. KPP Kościan

Wszystko miało miejsce w sobotę, 16 stycznia. Policjanci z Kościana zatrzymali, około godziny 11.00, do kontroli drogowej 28-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego kierującego samochodem marki seicento. Co ciekawe, auto nie miało na przedniej feldze opony, nie było też przykręconych tablic rejestracyjnych.

Okazało się, że mężczyzna kierujący pojazdem był nietrzeźwy. Badanie wykazało około dwóch promili alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali pijanemu kierowcy prawo jazdy, a samochód przekazali innej, trzeźwej osobie.

Kilka godzin później inny patrol policji zatrzymał do kontroli ten sam samochód. Kierował nim ponownie 28-latek, w dalszym ciągu pijany i już bez prawa jazdy. Tym razem mężczyznę zatrzymano. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości oprócz grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary zadecyduje sąd.