Pijany pojechał do sklepu po alkohol

Do tego zdarzenia doszło w Jerce w sobotę. To czujni klienci sklepu zaalarmowali policję o nietrzeźwym kierowcy. Jakby tego było mało, mężczyzna miał już zatrzymane wcześniej prawo jazdy za jazdę po alkoholu.

Około godziny 15.00, w Jerce na ul. Kościańskiej, na terenie jednego ze sklepów klientka zwróciła uwagę na mężczyznę, który stał przed nią w kolejce. Wyczuła od niego wyraźną woń alkoholu, tymczasem mężczyzna kupował kolejny alkohol. Kiedy wyszedł ze sklepu kobieta zauważyła, jak delikwent wsiada do renault i chce odjechać. Zaalarmowała innego klienta sklepu, który pospiesznie wsiadł do swojego samochodu i zajechał mężczyźnie drogę, uniemożliwiając mu wyjazd z parkingu.

Policjanci z wezwanego na miejsce patrolu przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało aż 3,38 promila alkoholu w organizmie. 51-letni mieszkaniec gminy Krzywiń został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Co gorsza, to drugi raz kiedy mężczyzna kierował po pijaku. Do pierwszego zdarzenia doszło równo miesiąc wcześniej, 14 kwietnia około godz. 19.00 w Jerce na ul. Śremskiej. Mężczyzna miał wtedy 2,88 promila alkoholu w organizmie. Po tym zdarzeniu zatrzymano mu uprawnienia do kierowania. Teraz 51-latek stanie przed sądem, a z uwagi na recydywę, mężczyzna z pewnością poniesie dotkliwą karę.

– Postawa kobiety oraz mężczyzny, którzy zadziałali w sposób stanowczy, jest szczególnie godna naśladowania. Każdy z nas ma realny wpływ na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Być może dzięki nim nie doszło do kolejnej tragedii na drodze podkreśla Paulina Piechowiak, oficer prasowy KPP w Kościanie.