Pijany na elektrycznej hulajnodze

Mandat karny w wysokości 2,5 tys. zł otrzymał 39-latek, który będąc pod wpływem alkoholu urządził sobie nocną przejażdżkę na elektrycznej hulajnodze ulicami Kościana.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, ze mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 1,03 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 5 listopada około godziny 1.30 w Kościanie na ul. Nacławskiej. Policjanci podczas patrolowania ulic zauważyli poruszającego się na hulajnodze elektrycznej mężczyznę, którego styl jazdy był podejrzany. Zatrzymali go do kontroli.

Kierującym okazał się 39-letni mieszkaniec Kościana. Wykonane badanie trzeźwości alkomatem wykazało u mężczyzny 1,03 promila alkoholu. – 39-latek na długo zapamięta nocną przejażdżkę. Za kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych relacjonuje Jarosław Lemański, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Pamiętajmy, że korzystanie z hulajnóg – tak samo jak w przypadku innych pojazdów – wymaga bezwzględnego dostosowania się do panujących przepisów o ruchu drogowym. Zabronione jest kierowanie w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu. Zabronione jest również przewożenie innej osoby, zwierzęcia lub ładunku, ciągnięcie lub holowanie innego pojazdu.