Pijana spowodowała groźny wypadek na S5

Do zdarzenia doszło w środę tuż przed godziną 22.00. Kierująca peugotem, która najechała na tył jadącego przed nią samochodu, była pijana i najprawdopodobniej także pod wpływem leków psychotropowych.

Do wypadku doszło na odcinku S5 pomiędzy Kościanem a Czempiniem. Policja zgłoszenie o zdarzeniu otrzymała o godz. 21.52. – Kierująca peugeotem 407, 30-letnia mieszkanka powiatu szamotulskiego, najechała na tył samochodu marki peugeot partner, którym kierował mieszkaniec Kostrzyna. W wyniku zderzenia oba samochody zostały diametralnie zmiażdżone, aż trudno uwierzyć, że jego uczestnicy nie odnieśli w nich prawie bez szwankuinformuje Mariusz Wojciechowski, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Okazało się jednak, że sprawczyni tego wypadku miała około 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto zaistniało podejrzenie, że jest pod wpływem leków psychotropowych. Z tego powodu została przetransportowana do szpitala na badania. Postępowanie wyjaśniające jest jeszcze w toku, a prowadzi je Komenda Powiatowa Policji w Kościanie.

Fot. KPP w Kościanie