Pierwszy Turniej Grand Prix Powiatu kopa sportowego

16 października w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego zorganizowało pierwszy z pięciu turniejów Grand Prix Powiatu Kościańskiego. Jego współorganizatorem było Miasto Kościan.

Patronat  honorowy nad całością Grand Prix objęli: Starosta Kościański Henryk Bartoszewski i Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego Iwona Bereszyńska, natomiast do współorganizacji poszczególnych turniejów organizatorzy zapraszają samorządy gminne z terenu naszego powiatu.

Do rywalizacji przy 28 stolikach zasiadło 112 amatorów kopa, w tym osiem pań. Ze względu na pojawienie się nowych graczy, prezes KSKS Grzegorz Ratajczak przybliżył regulamin obowiązujący na zawodach. Zgodnie z nim rozegrano pięć rund po trzydzieści dwa rozdania.

W pierwszych czterech turach rewelacyjnie karta szła Jadwidze Hampel, która wtedy już miała szesnaście dużych punktów. Niestety w ostatniej rundzie ugrała tylko dwa punkty i to wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca. Wyprzedziło ją dwóch graczy – Marian Walkowiak i Antoni Mocek, którzy wysoko punktowali w piątej rundzie i zajęli odpowiednio pierwszą i drugą lokatę. Cała trójka otrzymała puchary ufundowanie przez samorząd Miasta Kościana. 

Wyniki przedstawiają się następująco:
1.Marian Walkowiak z Rogaczewa Wielkiego – 19/142 pkt., 2. Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego – 18/141 pkt., 3. Jadwiga Hampel z Nielęgowa – 18/109 pkt., 4. Mariusz Staroń z Borowa – 16/92 pkt.,

5. Danuta Kuraszyk  z Nowego Lubosza – 16/75 pkt., 6. Zbigniew Zieliński  ze Zbęch – 16/62 pkt., 7. Eugeniusz Budzyń z Kościana – 16/43 pkt., 8. Zenon Nowaczyk  ze Śremu – 15,5/80 pkt., 9. Jarosław Melcer ze Śmigla – 15,5/74 pkt., 10. Jacek Walter z Poladowa -15,5/59 pkt., 11. Piotr Kaczmarek z Kościana -15,5/22 pkt.

O zaciętości rywalizacji świadczy fakt, że zawodnicy na miejscach od 12 do 24 wywalczyli po 15 dużych punktów, a o kolejności zajętych miejsc decydowały małe punkty.

Organizatorzy przygotowali poczęstunek: placek, kawę lub herbatę i kiełbasę oraz chleb. Z obowiązków gospodarza turnieju wzorowo wywiązał się sołtys wsi Stary Lubosz Jakub Bartkowiak przy wydatnej pomocy swojej siostry Dominiki. Obsługą techniczną turnieju zajęli się osobiście członkowie zarządu Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.

Zgodnie z terminarzem imprez Kościańskiego Stowarzyszenie Kopa Sportowego w sezonie  2022/2023  poza turniejami grand prix będą jeszcze rozgrywane otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego, otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan i zawody o Puchar Sołtysa Starego Lubosza.

Fot. KSKS