Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie kościańskim

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu podał informację o 4 kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, Wśród nich jest mieszkanka powiatu kościańskiego. Jej stan jest dobry.

Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie kościańskim

Kobieta jest w średnim wieku i w tej chwili w stanie dobrym przebywa na kwarantannie. – Nie mamy informacji, by była to osoba, która powróciła z zagranicy. Najprawdopodobniej do zakażenia doszło w krajupowiedział w rozmowie z nami Tomasz Stube, kierownik oddziału mediów i komunikacji społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Ponadto badania potwierdziły obecność koronawirusa u starszej kobiety z powiatu poznańskiego, która w dobrym stanie zdrowia jest objęta kwarantanną. Kolejna osoba to młody mężczyzna z powiatu poznańskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa w kwarantannie domowej. Zakażoną jest też młoda osoba z powiatu kaliskiego, która niestety w stanie ciężkim jest pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Poznaniu.

Do tej pory w Wielkopolsce 22 osoby zostały zakażone koronawirusem, a jedna osoba (mieszkanka Czapur) zmarła. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w całym kraju wynosi 439, w tym 5 osób zmarło.