Pieniądze na szkoły

Samorząd miejski pozyskał dotację ze środków Unii Europejskiej na rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej. W jej ramach zostanie m.in. wybudowane boisko wielofunkcyjne przy ZSP nr 1.

Jboiskoak ogłosił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Michał Jurga wartość całego projektu opiewa na kwotę 2,5 mln zł. – Ten projekt składa się z dwóch części – tłumaczył burmistrz. – Jeden to tzw. projekt miękki, który będzie realizowany w szkołach poprzez zajęcia psychologiczne, logopedyczne, stypendia dla uczniów. Z kolei druga część dotyczy wzmocnienia infrastruktury edukacyjnej związanej z działaniami inwestycyjnymi.

Poza budową boiska będzie to także m.in. budowa windy w Zespole Szkół nr 3, w której znajdują się klasy integracyjne, a także doposażenie szkół nr 1, 2, 3 w nowe pracownie i sale lekcyjne.

Przebudowa boiska przy „Jedynce” obejmie zmianę obecnej nawierzchni betonowej na poliuretanową. Ponadto zyska ono wielofunkcyjny charakter (na wzór przebudowanego w ubiegłym roku boiska przy I LO) i będzie na nim możliwe uprawianie m.in. siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki. Obiekt będzie oświetlony i – po godzinach zajęć szkolnych – ogólnodostępny. Łączna kosztorysowa wartość inwestycji to około 675 tys. zł. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie 85 proc.