Pieniądze na Jesionową w Kościanie

288 tys. zł dofinansowania otrzyma samorząd Kościana na budowę ul. Jesionowej. Pieniądze będą pochodzić z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wsparcie rządowe na łączną kwotę blisko 235 mln zł uzyska 2328 zadań, w tym 630 powiatowych i 1698 gminnych. W naszym regionie Wielkopolski kwota wsparcia wyniesie blisko 22 mln zł.

Wśród zadań na liście znalazły się dwa z powiatu kościańskiego. To remont ulicy Parkowej w Borowie, którego dofinansowanie wyniesie 375 962,43zł. Drugim zadaniem jest budowa ulicy Jesionowej wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie. Kwota wsparcia wyniesie dokładnie 287 933,97 zł.

Położona na Gurostwie ulica Jesionowa jest w części nieutwardzona, a obecnie dominują tu koleiny i kałuże. Nowa nawierzchnia zdecydowanie się więc przyda. Dodajmy, że ta droga łączy się bezpośrednio z gurowską częścią ulicy Łąkowej, która w tym fragmencie jest także nieutwardzona. Łąkowa jest już drogą powiatową, a o dofinansowanie na nią ubiega się samorząd powiatu z Rządowego Funduszu Polski Ład. W pierwszym rozdaniu tego programu nie udało się jednak pozyskać dofinansowania.

Fot. Milena Waldowska