Pięć nowych zakażeń w powiecie leszczyńskim, u nas stabilnie

W sąsiednim powiecie leszczyńskim wczoraj wieczorem i dziś rano odnotowano w sumie pięć przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie jest już tam zakażonych 28 osób, w naszym powiecie 3.

W środowym porannym komunikacie (15.04) Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego  poinformowano o 67 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce, wśród nich o czterech z powiatu leszczyńskiego. To dwie kobiety w wieku 19 i 56 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 46 i 48 lat. Wszyscy nie wymagają hospitalizacji i przebywają w izolacji domowej. Z kolei wczoraj wieczorem badania potwierdziły zakażenie u 49-letniego mężczyzny z powiatu leszczyńskiego. On również przebywa w domu.

Na uwagę zwraca fakt, że wśród nowych zarażonych osób przeważają tym razem osoby młode, w tym 18- i 19-letnie. jest również siedmioro dzieci, choć nie wiemy w jakim są wieku (mogą być nastolatkami). Zakażeni są mieszkańcami powiatów poznańskiego, ostrzeszowskiego i niestety – po raz kolejny – krotoszyńskiego, gdzie jest już 181 przypadków zakażenia.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 750 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 43 osoby zmarły. Wyzdrowiało 25 osób.

W powiecie kościańskim na godz. 10.00 (15.04) osób objętych kwarantanną jest 197, nadzorem epidemiologicznym – 6. Liczba zakażonych wynosi niezmiennie 3, nikt nie jest hospitalizowany.