Pięć kolejnych przypadków koronawirusa w powiecie

Ostatnie raporty sanepidu codziennie przynoszą informacje o nowych zakażeniach. Dziś jest ich pięć. To w dalszym ciągu efekt ogniska w Komornikach.

Zakażone osoby to mieszkańcy powiatu, które pracują w firmie Arjo w Komornikach, a także domownicy tych osób. Wszyscy przebywają w domowej izolacji. Łącznie już około 25 zakażeń pochodzi z tego ogniska.

­– Trudno powiedzieć jak długo jeszcze będą pojawiały się nowe zakażenia. Wiele osób w związku z ogniskiem objętych jest kwarantanną domową i codziennie wykonywane są u nich testy, które przynoszą pozytywne wyniki. Oczywiście chcielibyśmy, by nie było już kolejnych zakażeń, ale nie mamy na to wpływumówi Piotr Zielonka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościanie.

Na dzień 25 sierpnia łączna liczba osób przebywających w izolacji domowej wynosi 31. Z kolei w kwarantannie przebywa 167 osób, a nadzorem epidemiologucznym objętych jest 112 osób. Od początku epidemii badania laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 u 40 osób, z czego 9 wyzdrowiało.