Piąty Świąteczny Koncert Charytatywny

Pełna sala widzów wysłuchała sobotniego koncertu w KOK-u w wykonaniu kościańskich artystów. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na podopiecznych Stowarzyszenia Dać Pomoc.

Wśród beneficjentów znaleźli się: Natalia, Franek, Krzysztof, Joachim, Mateusz, Madzia, Weronika, Kinga,  Patrycja, Paulina. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie i kontynuację procesu rehabilitacji. Ponadto podczas koncertu zbierano datki do puszek, które zostaną przeznaczone na leczenie Macieja Zielonki, przewodniczącego Rady Miejskiej  Kościana.

W trwającym blisko dwie godziny koncercie wykonawcy zaprezentowali piosenki świąteczne, kolędy i pastorałki, zarówno polskie, jak i angielskie. Wystąpili artyści w różnym wieku – od najmłodszych, do mocno dojrzałych. Dodajmy, że wykonawcy nie tylko wzbudzali podziw śpiewem, ale również bogatą warstwą instrumentalną.

Z roku na rok koncert osiąga coraz wyższy poziom, a także renomę, która przyciąga coraz większą publiczność. Dodajmy, że koncert odbywa się zawsze tuż przed Bożym Narodzeniem, w wirze świątecznych przygotowań do nich w niejednym domu, tym bardziej więc należy docenić tak dużą liczbę odbiorców.

Poza dorosłymi widzami, na sali obecnych było sporo dzieci, które bez skrępowania zgromadziły się tuż pod sceną, a jeden z odważniejszych chłopców kilkukrotnie wszedł nawet na nią. Za tak duże oddanie, mali fani zostali nagrodzeni słodyczami od organizatorów.

W koncercie wystąpili: chór MUZA z SP nr 3 pod batutą Izabeli Woźniak oraz soliści z SP3, zespół wokalny Voice Studio, Kapela Dudziarska Sokoły, zespół Tam Jest Wyjście oraz Klaudia Woźniak, Renata Majorek, Daria Kaczór-Boś, Zbigniew Skała, Jakub Wojda, Roman Wolsztyński, Marek Smelkowski, Maja Pawlak, Maciej Ratajczak, Marcin Ruszkiewicz, Rafał Woźniak, Michał Dolata, Tomasz Boguś.