Pectus wystąpi w ramach Kolędowania z Gwiazdami

Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko już po raz dwunasty organizuje Wielkopolskie Kolędowanie z Gwiazdami. W tym roku gościem koncertu będzie zespół Pectus który wystąpi w kościańskiej farze 20 grudnia.

Pectus wystąpi w ramach Kolędowania z Gwiazdami
W 2018 r. zespół Pectus kolędował w Śmiglu (fot. UM Śmigiel).

Sprzedaż wejściówek na wydarzenie rozpocznie się w piątek, 22 października. Bilety w cenie 50 zł będzie można nabyć w Kościańskim Ośrodku Kultury, kasie kościańskiego basenu oraz w parafii pw. NMP Wniebowziętej w Kościanie.

Wielkopolskie Kolędowanie z Gwiazdami to już tradycja, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród publiczności powiatu kościańskiego. Początkowo koncerty odbywały się w Opactwie Benedyktynów w Lubiniu, a w kolejnych latach również w kościołach w Kościanie, Śmiglu i Czempiniu. Przez lata w koncertach wzięło udział wielu znanych i cenionych artystów jak m.in. Irena Santor, Alicja Majewska, Izabella Skrybant-Dziewiątkowska, Justyna Steczkowska, Anna Wyszkoni, Zbigniew Wodecki, Golec uOrkiestra i wielu innych.

W ubiegłym roku koncerty w ramach cyklu nie odbyły się z powodu obostrzeń związanych z epidemią. W tym roku koncert planowany jest w Kościanie na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. – Będzie więc okazja do chwili oddechu, zadumy, ale i duchowego i kulturalnego uniesieniazapewniają organizatorzy wraz z prezesem Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko, Piotrem Serdiukiem.

W przypadku zaostrzenia obostrzeń, zespół wystąpi dwukrotnie, o godz. 17.00 i 19.00. Jeżeli natomiast nie będzie większych restrykcji, koncert planowany jest na godz. 19.00. Przypomnijmy, że zespół był już gwiazdą Wielkopolskiego Kolędowania, a miało to miejsce w 2018 r. w Śmiglu.

Tradycją już jest, że w czasie koncertu prowadzona jest zbiórka na określony cel charytatywny. Przez 11 lat było to organizowanie wypoczynku dzieci i młodzieży. Jednak w tym roku pomoc zostanie skierowana indywidualnie do konkretnych osób potrzebujących wsparcia w leczeniu i ratowaniu życia. Szczegółowe informacje zostaną przedstawione w informacjach przed i w czasie wydarzenia.

Zobacz także:
Świąteczny koncert Ani Rusowicz w farze