W październiku ruszą prace na torach

Przedstawiciele spółki PKP PLK podpisali w Kościanie umowę na modernizację linii kolejowej E59 Poznań-Wrocław na 36 km odcinku z Czempinia do Leszna.

Kontrakt opiewa na kwotę 395 mln zł, a wykonawcą inwestycji jest firma Torpol S.A. z Poznania. Zgodnie z harmonogramem rozpoczęcie prac na stacji w Kościanie oraz przy budowie wiaduktu kolejowego na ulicy Młyńskiej nastąpi 1 października br. Budowa wiaduktu na ulicy Gostyńskiej przewidziana jest w późniejszym terminie, tak aby uniknąć jednoczesnego zamknięcia dwóch przejazdów kolejowych, gdyż doprowadziłoby to do zakorkowania miasta.

Niestety nie da się uniknąć utrudnień związanych z modernizacją linii kolejowej. Mogę jednak zapewnić, że w porozumieniu z wykonawcą i przedstawicielami samorządu, zrobimy wszystko aby były one jak najmniejszemówi Jarosław Szczepaniak, dyrektor projektu z ramienia PKP PLK.Zmianie ulegnie też rozkład jazdy pociągów. Naszym priorytetem będzie utrzymanie jak największej liczby lokalnych połączeń, tak aby umożliwić mieszkańcom dojazd do pracy. Natomiast część pociągów dalekobieżnych będzie musiała jeździć objazdami przez Ostrów.