Paweł Szajkowski rezygnuje z funkcji radnego

Mandat radny złożył 18 listopada, natomiast oficjalnie poinformował o tym podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 3 grudnia przewodniczący Dawid Olejniczak.

Paweł Szajkowski

Paweł Szajkowski swą decyzję tłumaczy względami osobistymi. Ponieważ radny do wyborów startował z listy Koalicji Obywatelskiej, teraz jego miejsce w radzie zajmie osoba z tego komitetu wyborczego z kolejnym wynikiem uzyskanym w wyborach. Będzie to Marek Wyrzykiewicz.

Zaprzysiężenie nowego radnego nastąpi na najbliższej bądź kolejnej sesji Rady Miejskiej, po ogłoszeniu decyzji przez komisarza wyborczego w Lesznie.

To już trzecia zmiana radnego w obecnej kadencji. W lutym bieżącego roku miejsce w radzie po śmierci Macieja Zielonki zajął Radosław Bobkiewicz, a we wrześniu Magdalena Cwojdzińska weszła do rady w miejsce Zbigniewa Majchrzaka. Rezygnacja z pełnionej przez niego funkcji była związana z objęciem stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Mandatu radnego nie można bowiem łączyć z zajmowaniem stanowiska kierowniczego w jednostkach podległych samorządowi. Obie te zmiany dotyczyły radnych z Komitetu Wyborczego Porozumienie Ziemia Kościańska.