Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej w Kościanie i Czempiniu

W ramach akcji #1000spotkań posłowie Rusiecki, Witczak i Nitras oraz senator Ziemniak pojawili się w centrum Czempinia, a następnie Kościana. Rozmowy nie miały skupiać się tylko na polityce.

Najpierw parlamentarzyści Mariusz Witczak, Sławomir Nitras, Grzegorz Rusiecki i Wojciech Ziemniak spotkali się z mieszkańcami na Zielonym Rynku w Czempiniu. Na spotkanie przybyli zwolennicy Koalicji, a rozmawiano o samorządach, sprawach bieżących kraju oraz o szansach na wspólną listę opozycji w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Następnie politycy przybyli do Kościana. Spotkanie rozpoczęli przy Bibliotece Miejskiej, a do kolegów dołączył poseł Adam Szłapka. Później deptakiem udali się w stronę Rynku. Panowie wyrażali gotowość rozmów z mieszkańcami, ale zainteresowanie było raczej nikłe. Przy bibliotece rozmawiano o inflacji, powszechnej drożyźnie, odsunięciu Prawa i Sprawiedliwości od władzy i o zbliżających się wyborach.

Podczas spotkania w Kościanie poseł Rusiecki wręczył Nikodemowi Szymańskiemu, przewodniczącemu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czempiniu, legitymację asystenta posła. – Dziękuję za tę możliwość i postaram się nie zawieść. Angażuję się tyle, ile mogę. Warto działalność połączyć z aktywizacją polityczną. Przed nami wiele pracy, walczymy o naszą przyszłośćmówił Nikodem Szymański.

Z Kościana ekipa KO udała się do Boszkowa, a następnie do Leszna.

Fot. FB Grzegorz Rusiecki, Mariusz Witczak