Parking na Wyszyńskiego darmowy, ale w strefie płatny

Póki co nie zostaną wprowadzone opłaty za wybudowany w ubiegłym roku parking przy ul. Wyszyńskiego w Kościanie. Miasto nie zamierza natomiast zawieszać opłat w strefie płatnego parkowania.

Z uwagi na panującą epidemię, niektóre samorządy w Polsce zrezygnowały z pobierania opłat za parkowanie w centrum miast. W Kościanie taka możliwość nie jest brana pod uwagę, a powodem są obecne mniejsze wpływy środków do budżetu miasta.

Już odczuwamy zmniejszenie wpływów w związku z trwającą epidemią. Przykładowo za ubiegły miesiąc otrzymaliśmy mniejsze środki przekazane nam z budżetu państwa, pochodzące z PIT-ów. Mniejsza od oczekiwanej była także subwencjawyjaśnia wiceburmistrz Kinga Czarnecka. Środki pochodzące ze strefy płatnego parkowania i tak są w tej chwili niewielkie, gdyż zgodnie z zaleceniami mieszkańcy mniej się przemieszczają. Nie możemy sobie jednak sobie pozwolić na całkowitą rezygnację z tych pieniędzy.

By nie obciążać zanadto kościaniaków, miasto postanowiło z kolei nie uruchamiać opłat na parkingu zlokalizowanym przy ul. Wyszyńskiego, choć było to planowane. Na razie można zatem korzystać z tego postoju bezpłatnie.