Pamiątkowa tablica w Ratajczaku

W setną rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości na murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. F. Ratajczaka w Kościanie odsłonięto pamiątkową tablicę.

Przypomnijmy, że patron szkoły to powstaniec wielkopolski. Na zaproszenie starosty kościańskiego Bernarda Turskiego oraz dyrektor szkoły Małgorzaty Durek na uroczystość przybyli samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele harcerstwa, kombatantów, kuratorium oświaty, szkół i służb mundurowych, nadleśnictwa, jednostek i instytucji powiatowych, stowarzyszeń oraz gospodarze, czyli uczniowie szkoły.

Po uroczystości odsłonięcia tablicy, jej poświęcenia przez ks. Artura Włodarczaka, a następnie złożenia wiązanek kwiatów przez delegacje, zgromadzeni przeszli do hali sportowej na dalszą część uroczystości. Tutaj głównym punktem programu był wykład okolicznościowy wygłoszony przez historyka i regionalistę Zdzisława Kościańskiego oraz widowisko teatralno-muzyczne przygotowane przez uczniów szkoły pod kierunkiem grona pedagogicznego.

Galeria zdjęć z wydarzenia: facebook.com/gazetakoscianiak