Paliła się kotłownia w domu w Starym Luboszu

Do pożaru domu w zabudowie szeregowej doszło w czwartek, 18 sierpnia w godzinach popołudniowych. Ogień pojawił się w kotłowni. Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

Zgłoszenie o pożarze domu strażacy otrzymali o godz. 16.24. Po dotarciu na miejsce i wstępnym rozpoznaniu okazało się, że ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń gospodarczych przeznaczonych na kotłownię.

Po wejściu przez strażaków do pomieszczenia, panowało w nim silne zadymienie, a paliły się materiały zgromadzone w pobliżu kotła węglowego, w tym między innymi drewno i kartony. Strażacy podali prąd wody na palące się elementy, które jednak niestety uległy spaleniu. Ogień nie rozprzestrzenił się na szczęście na inne pomieszczenia.

Działania trwały około dwóch godzin, a na miejsce zadysponowano łącznie sześć zastępów straży pożarnej, w tym 3 z PSP Kościan, 2 z OSP Racot i 1 z OSP Kościan.

Przy okazji strażacy apelują, by przy piecach nie stawiać łatwopalnych materiałów służących do rozpałki. Wystarczy bowiem iskra z pieca i ulegają one od razu zapaleniu.