Tłusty Czwartek. Pączki dla kościańskich seniorów

W ramach akcji „Świąteczna pomoc dla samotnych Seniorów” 70 zestawów pączków trafiło do seniorów w Kościanie. Akcja z okazji Tłustego Czwartku została zorganizowana przez niezależną grupę osób przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie.

Była to już trzecia tego typu akcja skierowana do kościańskich seniorów. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku na Wielkanoc, druga na Boże Narodzenie, a teraz zorganizowano trzecią z okazji Tłustego Czwartku.

Jest to niezwykła pomoc, bo upominki przygotowują kościaniacy specjalnie dla starszych mieszkańców naszego miasta. Akcja na Tłusty Czwartek odbyła się przy współpracy z Cukiernią Miniaturką A.M. Tycner. Polegała ona na tym, że każdy zainteresowany mógł wykupić jeden lub kilka boksów z pączkami w Cukierni Miniaturka w cenie 10 zł. Uzbierało się 70 boksów, które przekazano do MOP-su, a dalej przy pomocy pracowników ośrodka świeże pączki trafiły do wytypowanych seniorów. Podsumowanie akcji nastąpiło w środę poprzedzającym Tłusty Czwartek.

– Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i pomocą wielu ludzi dobrej woli, którzy wsparli to przedsięwzięcie. Dziękujemy za otwarte serca i życzliwość, którą otrzymaliśmy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszystko. Seniorom życzymy natomiast smacznegomówi Aleksandra Szwarc, główna organizatorka akcji.️

Dodajmy, że inicjatywa Świąteczna pomoc dla samotnych Seniorów będzie kontynuowana. Kolejna edycja rusza już w marcu, a dla seniorów będą przygotowywane paczki na Święta Wielkanocne.