Otwarto plac zabaw na Gurostwie

Na Placu Zabaw mieszczącym się przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie zamontowano nowe urządzenia. W sąsiedztwie znajduje się nowe boisko sportowe.

Fot. UM Kościan

Otwarcia dokonano w piątek, 31 lipca z udziałem burmistrza Piotra Ruszkiewicza, przewodniczącego Rady Miejskiej Dawida Olejniczaka oraz radnych miejskich, w tym przede wszystkim z Gurostwa. Obecny był również przewodniczącym Zarządu Osiedla Gurostwo Aleksander Sowa i dyrektor MOSiR Marek Janowicz. Nie mogło zabraknąć także dzieci, które od razu oddały się zabawie. Odbył się także pokaz piłkarski w wykonaniu juniorów młodszych Akademii Piłkarskiej Obra 1912 Kościan pod kierunkiem trenera Dawida Ratajczaka.

Obiekt ten powstał z myślą o wszystkich dzieciach i młodzieży, niech czas spędzony w tym miejscu przyniesie im wiele radości podkreślił burmistrz Piotr Ruszkiewicz podczas otwarcia.

 Łącznie na placu zainstalowano 6 nowych urządzeń oraz ławki i kosze na śmieci. Wartość inwestycji wyniosła nieco ponad 45 tys. zł. Wykonawcą prac była firma Grupa Hydro Sp. z o.o.

Plac zabaw znajduje się w sąsiedztwie boiska sportowego, które zostało z kolei oddane do użytkowania w czerwcu. Boisko ma wymiary 30 x 15 metrów. Pod nawierzchnią zainstalowany został system nawadniania murawy obsługiwany przez 6 dyszy, a wokół pola gry zamontowano także piłkochwyty. Łączny koszt tej inwestycji to około 100 tys. zł.

Fot. Michał Liwerski